Race Name: National Trophy Cyclo Cross 2017 -18 Round 2, Abergavenny FU16

Race Date: 28/10/2017

Race Time: 15:15

Race Type: CycloCross

Bib First Name Surname Club Category Sex Laps OutLap Lap1 Lap2 Lap3 Finish Place Overall Place Category Place Sex
24 Amy Cantelo Solent Pirates FU16 F 4 06:24.3 09:25.6 09:41.0 09:43.7 35:14.5 13 13 13
22 Ava Oxley-Szilagyi PH-MAS/Paul Milnes/Oldfield FU16 F 4 05:53.7 08:45.4 08:50.3 08:55.2 32:24.7 6 6 6
19 Molli Keenor Team Milton Keynes FU16 F 4 06:52.8 10:23.4 10:51.3 11:09.6 39:17.0 26 26 26
9 Anna Flynn Edinburgh RC FU16 F 4 05:55.5 08:37.1 08:57.2 08:37.8 32:07.5 3 3 3
3 Danielle Parker Team Backstedt/Hotchillee FU16 F 4 06:45.6 09:44.3 09:58.9 09:39.1 36:07.9 18 18 18
15 Sarah Briggs Matlock CC FU16 F 4 06:29.2 09:29.0 09:46.7 09:46.9 35:31.7 14 14 14
2 Harley Pell Cycle Club Ashwell (CCA) FU16 F 4 06:31.9 10:36.1 10:14.7 10:15.6 37:38.3 23 23 23
11 Bethany Barnett Kings Lynn CC FU16 F 4 06:39.3 09:18.7 09:32.5 09:30.1 35:00.5 11 11 11
20 Caoimhe May Orwell Wheelers FU16 F 4 06:36.2 10:17.4 10:41.0 10:37.9 38:12.5 24 24 24
18 Lucy Hart Mid Shropshire Wheelers FU16 F 4 06:14.4 09:12.9 09:18.0 09:34.1 34:19.3 9 9 9
4 Anna Wadsworth Beeline Bicycles RT FU16 F 4 06:14.2 09:13.4 09:35.8 09:36.5 34:39.9 10 10 10
12 Josie Nelson Lichfield City CC FU16 F 4 06:01.9 08:39.3 08:48.7 08:48.7 32:18.6 5 5 5
21 Emily Conn Palmer Park Velo RT FU16 F 4 06:23.4 09:37.4 09:47.8 10:01.4 35:50.0 15 15 15
23 Isla Mason Redditch Road & Path CC FU16 F 4 06:14.5 08:52.6 09:19.1 09:17.4 33:43.5 7 7 7
25 Ella Lawrence Solent Pirates FU16 F 4 06:42.9 09:29.9 09:56.0 09:53.6 36:02.4 17 17 17
6 Chloe Hinchliffe V.CBradford Pennine cycles FU16 F 4 06:52.1 09:41.7 09:42.1 09:45.9 36:01.8 16 16 16
14 Holly Bradbrook Marsh Tracks Race Team FU16 F 4 07:03.1 10:32.2 10:58.4 10:50.1 39:23.9 27 27 27
1 Millie Couzens PH-MAS/Paul Milnes/Oldfield FU16 F 4 05:52.3 08:30.1 08:36.2 08:43.2 31:41.7 1 1 1
30 Megan MacMahon WXC World Racing FU16 F 4 06:45.4 09:53.9 10:16.9 10:18.9 37:15.1 22 22 22
27 Jasmine Kent Speedflex Race Team FU16 F 4 06:41.5 09:58.3 09:53.8 09:44.4 36:17.9 20 20 20
26 Poppy Pattinson Solent Pirates FU16 F 4 06:28.7 09:41.6 10:05.2 10:15.6 36:31.0 21 21 21
13 Charlotte-Louise McGreevy LIV AWOL FU16 F 4 06:14.1 09:01.0 09:20.5 09:28.9 34:04.5 8 8 8
29 Shannon Haird West Wales Cycle RT FU16 F 4 06:58.6 10:24.2 10:40.6 10:13.7 38:17.0 25 25 25
28 Eluned King Towy Riders FU16 F 4 05:52.6 08:29.5 08:39.5 08:46.6 31:48.2 2 2 2
8 Roisin Lally Derwentside CC FU16 F 4 06:37.6 09:28.8 09:34.6 09:31.8 35:12.7 12 12 12
16 Lotta Mansfield The MI Racing Academy FU16 F 4 06:43.1 09:40.4 09:56.3 09:49.2 36:09.0 19 19 19
5 Maddie Wadsworth Beeline Bicycles RT FU16 F 4 05:50.8 08:48.1 08:51.1 08:45.2 32:15.2 4 4 4