Race Name: National Trophy Cyclo Cross 2017 -18 Round 2, Abergavenny MU14

Race Date: 28/10/2017

Race Time: 16:06

Race Type: CycloCross

Bib First Name Surname Club Category Sex Laps OutLap Lap1 Lap2 Lap3 Finish Place Overall Place Category Place Sex
83 Dan Galpin Bourne Wheelers CC MU14 M 3 07:08.0 10:36.8 10:46.6 28:31.4 45 45 45
104 Seb Cliffe Ilkley Cycling Club MU14 M 4 06:06.1 08:42.2 08:49.8 08:58.4 32:36.5 14 14 14
72 Finley George Abergavenny Road Club MU14 M 4 06:40.4 09:31.2 09:49.5 09:44.6 35:45.5 41 41 41
73 Macsen Harrington Abergavenny Road Club MU14 M 3 08:49.5 15:39.6 15:38.7 40:07.8 51 51 51
127 Thomas White Wolverhampton Whls MU14 M 4 06:40.1 09:21.9 09:41.0 09:39.0 35:22.0 38 38 38
117 Ellis Murray SCOTT Racing MU14 M 3 07:19.8 10:55.7 11:27.4 29:42.8 47 47 47
90 Michael Tait Derwentside CC MU14 M 4 05:55.8 08:37.0 08:37.2 08:51.1 32:01.0 11 11 11
111 Arlo Carey Palmer Park Velo RT MU14 M 4 06:17.6 09:14.9 09:30.0 09:18.3 34:20.7 31 31 31
86 Jack Hastings Cardiff JIF MU14 M 2 05:59.8 09:14.4 DNF 101 101 101
100 William Hunt Heanor Clarion CC MU14 M 4 06:47.0 09:50.0 10:02.6 10:54.7 37:34.2 44 44 44
77 Nathan Hardy Cycle Club Ashwell (CCA) MU14 M 4 06:03.8 08:51.7 09:00.4 08:58.3 32:54.1 17 17 17
75 Emyr Truelove Abergavenny Road Club MU14 M 4 06:00.1 08:48.8 08:58.0 09:08.6 32:55.5 18 18 18
114 Sullivan Berry Redditch Road & Path CC MU14 M 4 05:59.5 08:29.5 08:51.4 08:56.0 32:16.3 12 12 12
82 Alex Galpin Bourne Wheelers CC MU14 M 4 06:13.7 09:09.8 09:21.8 09:34.5 34:19.8 29 29 29
78 Mark Lightfoot Cycle Club Ashwell (CCA) MU14 M 4 06:14.9 08:55.9 09:12.4 09:10.0 33:33.2 22 22 22
119 William Ryan Solihull CC MU14 M 4 06:38.3 08:58.3 09:04.5 09:11.6 33:52.7 25 25 25
87 Ethan Pratten Cardiff JIF MU14 M 4 06:45.4 09:12.7 09:32.0 09:27.6 34:57.7 35 35 35
92 Spike Elwell East Bradford CC MU14 M 3 07:17.7 10:47.9 11:24.7 29:30.2 46 46 46
79 Jenson Harris Avid Sport MU14 M 4 06:05.5 09:02.1 09:00.9 09:01.5 33:10.0 20 20 20
95 Scott Fisher Furness Future Flyers MU14 M 4 06:08.7 08:50.8 09:11.0 09:06.9 33:17.4 21 21 21
91 Huw Buck-Jones Dyffryn Conwy MU14 M 4 05:49.1 08:33.9 08:39.0 08:41.3 31:43.2 10 10 10
99 Tomos Pattinson Halesowen A & CC MU14 M 4 06:23.6 09:07.4 09:18.3 09:18.1 34:07.3 27 27 27
96 Alex Barker Halesowen A & CC MU14 M 4 05:49.4 08:28.7 08:31.5 08:30.5 31:20.1 5 5 5
98 Luke Harris Halesowen A & CC MU14 M 4 06:10.9 09:00.2 09:11.8 09:11.8 33:34.6 23 23 23
123 Caelan Miller Welwyn Wheelers CC MU14 M 4 05:53.2 08:28.4 08:26.3 08:36.6 31:24.4 6 6 6
126 Joshua Tarling West Wales Cycle RT MU14 M 4 05:39.7 08:12.7 08:22.7 08:19.9 30:35.0 3 3 3
115 Thomas Porton Redditch Road & Path CC MU14 M 4 06:26.3 09:15.7 09:25.9 09:47.2 34:55.0 34 34 34
113 Riley Blackmore PH-MAS/Paul Milnes/Oldfield MU14 M 4 05:53.3 08:31.9 08:39.9 08:35.2 31:40.2 9 9 9
105 Daniel Lloyd Lee Valley Youth CC MU14 M 4 06:15.2 09:05.3 09:13.4 09:32.2 34:06.0 26 26 26
108 Ben Marsh Matlock CC MU14 M 4 06:51.4 09:55.1 10:11.2 10:15.5 37:13.1 43 43 43
76 Michael Wright Abergavenny Road Club MU14 M 3 07:13.1 11:34.5 13:45.3 32:32.8 49 49 49
121 James Pearcy Tavistock Whlrs NorthShore MU14 M 4 06:44.4 09:32.0 09:54.9 10:07.5 36:18.8 42 42 42
88 Shrish Bakrania Team Darenth MU14 M 4 06:33.3 09:13.7 09:22.3 09:33.0 34:42.3 32 32 32
71 Griff Lewis Ystwyth Cycling Club MU14 M 4 05:37.9 08:14.6 08:21.1 08:45.0 30:58.5 4 4 4
118 Christopher Hilbert Sherwood Pines Cycles MU14 M 4 05:48.2 08:36.3 09:05.7 08:54.9 32:25.0 13 13 13
85 Carwyn Hardiman The Bulls MU14 M 3 08:03.1 12:21.1 13:12.1 33:36.2 50 50 50
124 Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC MU14 M 4 05:41.8 08:11.0 08:23.4 08:11.0 30:27.3 1 1 1
103 Oliver Griggs Hub V?lo MU14 M 1 06:39.4 DNF 103 103 103
120 Dominic Bell Sutton Cycling Club MU14 M 4 06:34.0 09:09.7 09:21.2 09:14.0 34:18.8 28 28 28
74 Felix Hodges Abergavenny Road Club MU14 M 4 06:47.5 09:29.7 09:44.7 09:37.6 35:39.5 40 40 40
93 Ben Ramsden East Bradford CC MU14 M 4 06:43.1 09:03.0 09:15.1 09:18.6 34:19.8 30 30 30
107 Kyle Jones Maindy Flyers Youth CC MU14 M 4 06:51.2 09:25.2 09:25.6 09:28.3 35:10.1 37 37 37
110 Hywel Leyshon Newport Velo Youth CC MU14 M 3 07:24.3 10:51.2 12:06.5 30:21.9 48 48 48
81 Fred Shenton-McQueen Beeston RC MU14 M 4 06:13.9 09:06.6 09:13.2 09:14.7 33:48.4 24 24 24
80 Thomas Wadsworth Beeline Bicycles RT MU14 M 4 05:55.6 08:44.9 08:59.3 09:00.5 32:40.3 15 15 15
89 Otto Chilton Derby Mercury RC MU14 M 4 06:47.4 09:08.5 09:32.5 09:21.9 34:50.3 33 33 33
116 Ben Askey RST Racing Team MU14 M 4 05:38.2 08:14.9 08:22.4 08:19.5 30:34.9 2 2 2
106 Zak Machin Lichfield City CC MU14 M 1 06:34.7 DNF 102 102 102
84 Owen Thompson Bronte Tykes Junior CC MU14 M 4 06:57.2 09:18.6 09:30.2 09:46.4 35:32.4 39 39 39
97 Joseph Brookes Halesowen A & CC MU14 M 4 06:10.3 08:46.7 09:06.8 09:02.4 33:06.1 19 19 19
125 Sam Smith West Wales Cycle RT MU14 M 4 06:17.8 09:28.6 09:52.4 09:30.7 35:09.4 36 36 36
102 Oliver Akers Holmfirth Cycling Club MU14 M 4 05:52.8 08:33.4 08:34.2 08:33.6 31:34.0 8 8 8
109 Jude Chamberlain Team Milton Keynes MU14 M 4 05:59.0 08:54.0 09:00.8 08:55.7 32:49.4 16 16 16
112 Jamie Gostick Palmer Park Velo RT MU14 M 4 05:53.2 08:30.5 08:36.8 08:30.7 31:31.1 7 7 7