Race Name: National Trophy Cyclo Cross 2017 -18 Round 5, Bradford FElite

Race Date: 10/12/2017

Race Time: 13:21

Race Type: cyclocross

Bib First Name Surname Club Category Sex Laps OutLap Lap1 Lap2 Lap3 Lap4 Finish Place Overall Place Category Place Sex
16 Ruby Boyes Huddersfield Star Whlrs FE J 1 11:37.0 DNF 108 108 108
12 Ruby Miller Hargroves-Ridley-Montezuma's FE 5 10:47.1 10:26.7 10:27.9 10:32.3 10:27.4 52:41.4 8 8 8
5 Hannah Saville www.cyclocrossrider.com FE U23 5 10:34.3 11:05.2 11:08.9 11:18.3 11:19.4 55:26.0 18 18 18
21 Sinead Burke PH-MAS/Paul Milnes/Oldfield FE 4 11:10.2 11:42.4 11:37.8 11:55.0 46:25.4 21 21 21
2 Ffion James Abergavenny Road Club FE U23 5 09:13.0 09:21.6 09:15.9 09:07.1 09:19.2 46:16.7 1 1 1
15 Katie Scott Hargroves-Ridley-Montezuma's FE J 5 10:29.8 10:39.6 10:55.6 11:21.8 10:59.5 54:26.2 14 14 14
14 Kara Perryman Hargroves-Ridley-Montezuma's FE U23 5 11:01.9 10:56.7 10:49.7 10:59.2 11:15.0 55:02.5 16 16 16
34 Emily Ashwood WXC World Racing FE J 5 10:40.1 10:42.5 10:42.0 10:40.0 10:34.0 53:18.6 9 9 9
33 Joanne Clay TORQ Performance FE 5 10:06.4 10:25.5 10:16.7 10:17.6 10:11.3 51:17.5 6 6 6
28 Georgia Ashworth Team 22 FE J 5 10:52.4 10:58.4 11:32.8 11:28.9 11:53.9 56:46.5 19 19 19
23 Amira Mellor PH-MAS/Paul Milnes/Oldfield FE U23 5 09:27.4 09:20.3 09:41.2 10:01.5 10:05.2 48:35.6 3 3 3
30 Xan Crees Team Empella Cyclo-Cross.Com FE J 5 10:15.0 10:06.3 10:24.0 10:22.3 10:17.9 51:25.4 7 7 7
25 Lara Gillespie Scott Orwell Wheelers FE J 5 09:50.3 10:36.0 10:41.3 11:02.5 11:14.7 53:24.7 10 10 10
26 Poppy Wildman SF Racing FE J 5 10:44.4 10:52.3 10:42.3 11:08.4 11:26.7 54:54.1 15 15 15
13 Amy Perryman Hargroves-Ridley-Montezuma's FE J 5 09:56.9 09:50.7 09:58.1 10:07.0 10:05.4 49:57.9 5 5 5
17 Rebecca Preece Leisure Lakes Bikes.com FE 5 10:00.5 09:48.1 10:04.6 09:59.9 09:56.2 49:49.2 4 4 4
11 Abbie Manley Hargroves-Ridley-Montezuma's FE J 5 10:29.6 10:26.5 11:13.8 11:45.5 11:27.9 55:23.3 17 17 17
9 Marie Lynn EDCO Continental FE J 5 10:17.7 10:30.9 11:00.8 10:51.1 10:59.4 53:39.8 12 12 12
19 Connie Hayes LIV AWOL FE J 4 11:23.9 11:58.8 12:39.3 12:29.2 48:31.2 22 22 22
1 Bethany Crumpton Storey Racing FE 5 09:08.0 09:10.9 09:33.1 09:47.6 09:44.7 47:24.2 2 2 2
8 Lily Greenhalgh East Bradford CC FE J 5 10:54.3 10:22.5 10:35.6 10:45.2 11:02.3 53:39.8 13 13 13
10 Emma Knight Evans Cycles Race Team FE 5 11:03.1 10:32.8 10:35.1 10:40.7 10:37.7 53:29.2 11 11 11
22 Poppy Cooke PH-MAS/Paul Milnes/Oldfield FE J 4 10:50.8 11:06.7 11:22.7 11:48.1 45:08.3 20 20 20
7 Jemma Ridley Derwentside CC FE 4 11:47.2 12:03.4 12:18.6 12:44.3 48:53.6 23 23 23