Race Name: National Trophy Cyclo Cross 2017 -18 Round 6, Ipswich MU14

Race Date: 07/01/2018

Race Time: 12:06

Race Type: Cyclocross

Bib First Name Surname Club Category Sex Laps OutLap Lap1 Lap2 Lap3 Lap4 Finish Place Overall Place Category Place Sex
93 Noah Hobbs Lee Valley Youth CC MU14 M 5 09:41.2 08:11.9 08:04.4 08:28.5 08:30.2 42:56.1 15 15 15
104 Sullivan Berry Redditch Road & Path CC MU14 M 5 09:10.9 07:58.5 07:59.8 08:17.0 08:09.6 41:35.7 8 8 8
88 Oliver Griggs Hub V?lo MU14 M 4 10:16.2 08:42.9 08:41.9 08:41.1 36:22.1 30 30 30
117 Euan Woodliffe Welwyn Wheelers CC MU14 M 5 09:10.4 07:59.1 07:58.4 08:15.3 07:45.9 41:09.0 1 1 1
111 Dominic Bell Sutton CC/ C & N Cycles MU14 M 4 10:10.2 08:48.8 08:45.0 08:33.1 36:17.0 29 29 29
83 Joseph Brookes Halesowen A & CC MU14 M 5 09:37.0 08:16.1 08:26.4 08:28.5 08:44.2 43:32.4 20 20 20
74 Thomas Wadsworth Beeline Bicycles RT MU14 M 5 09:23.8 08:17.8 08:15.7 08:18.9 08:15.4 42:31.4 13 13 13
80 Ben Ramsden East Bradford CC MU14 M 5 09:29.1 08:12.1 08:16.1 08:18.3 08:20.2 42:35.7 14 14 14
114 Dominic Switzer Welland Valley CC MU14 M 4 10:10.6 08:48.7 08:45.1 08:41.6 36:25.9 31 31 31
72 Nathan Hardy Cycle Club Ashwell (CCA) MU14 M 5 09:17.7 08:04.7 08:12.5 08:18.2 08:25.1 42:18.1 12 12 12
119 Griff Lewis Ystwyth Cycling Club MU14 M 5 09:10.4 07:59.4 07:58.5 08:14.6 07:49.0 41:11.9 3 3 3
71 Joshua Tarling West Wales Cycle RT MU14 M 5 09:10.8 07:59.8 07:59.3 08:13.8 07:50.0 41:13.5 5 5 5
91 Joseph Smith Iceni Velo MU14 M 5 09:33.1 08:14.2 08:10.0 08:28.4 08:56.8 43:22.5 17 17 17
98 Alasdair Mildred Team Milton Keynes MU14 M 4 10:22.4 08:51.8 09:19.2 09:15.4 37:48.8 36 36 36
97 Jude Chamberlain The MI Racing Academy MU14 M 5 09:10.9 07:54.2 08:03.1 08:15.9 07:50.6 41:14.7 6 6 6
77 Owen Thompson Bronte Tykes Junior CC MU14 M 4 09:54.3 08:39.1 08:49.8 08:52.2 36:15.3 28 28 28
76 Dan Galpin Bourne Wheelers CC MU14 M 4 10:34.3 09:26.4 09:14.4 09:07.9 38:23.0 37 37 37
115 Caelan Miller Welwyn Wheelers CC MU14 M 5 09:10.9 07:59.9 07:58.1 08:14.6 07:47.4 41:10.8 2 2 2
113 Oscar Pratt Velo Club Venta MU14 M 4 10:34.5 09:15.0 09:52.8 11:41.1 41:23.5 42 42 42
105 Ben Askey RST Racing Team MU14 M 5 09:10.8 07:59.5 08:00.0 08:13.5 07:49.2 41:12.8 4 4 4
108 William Ryan Solihull CC MU14 M 5 09:18.4 07:59.8 08:02.9 08:16.1 08:01.5 41:38.6 9 9 9
118 Luke Harris WORX Factory Racing MU14 M 5 09:17.8 07:55.8 08:07.1 08:16.8 07:58.0 41:35.6 7 7 7
90 Callum Laborde Iceni Velo MU14 M 4 12:19.1 08:30.9 08:20.9 08:32.2 37:43.0 33 33 33
94 Samuel Leslie Lee Valley Youth CC MU14 M 4 10:31.8 09:18.4 09:31.3 09:56.4 39:18.0 39 39 39
100 Arlo Carey Palmer Park Velo RT MU14 M 4 09:45.7 08:30.6 08:38.8 08:31.6 35:26.7 23 23 23
81 Tobias Houghton Fareham Wheelers Cycling Club MU14 M 5 09:45.9 08:22.4 08:20.7 08:19.9 08:43.3 43:32.3 19 19 19
99 Ethan Stevenson Team Milton Keynes MU14 M 4 10:11.6 09:02.5 09:18.4 09:11.2 37:43.6 35 35 35
103 Finn Hawkins Palmer Park Velo RT MU14 M 1 10:47.9 DNF 0 0 0
107 Felix Clacy Solent Pirates MU14 M 4 09:58.6 08:36.1 08:30.3 08:46.0 35:51.0 26 26 26
85 Harry Owen Herne Hill Youth CC MU14 M 4 10:22.9 09:08.2 09:26.9 09:26.8 38:24.7 38 38 38
89 Mack Mooney Hub V?lo MU14 M 4 09:52.8 08:36.6 08:24.7 08:34.5 35:28.5 24 24 24
96 Owen Prenelle Lee Valley Youth CC MU14 M 3 09:53.0 08:35.7 09:43.5 DNF 0 0 0
73 Mark Lightfoot Cycle Club Ashwell (CCA) MU14 M 5 09:37.6 08:16.3 08:09.8 08:39.2 09:51.7 44:34.4 21 21 21
95 Daniel Lloyd Lee Valley Youth CC MU14 M 4 10:11.8 08:51.5 08:38.2 08:32.1 36:13.6 27 27 27
87 Oliver Akers Holmfirth Cycling Club MU14 M 5 09:18.0 08:09.7 08:09.8 08:12.3 08:11.2 42:01.0 11 11 11
110 William Shield Summit MTB Club MU14 M 4 10:11.1 08:48.5 08:44.7 09:00.4 36:44.5 32 32 32
101 Harry Clarke Palmer Park Velo RT MU14 M 4 10:46.0 09:34.9 10:01.6 09:36.3 39:58.7 41 41 41
116 Calum Moir Welwyn Wheelers CC MU14 M 4 10:17.8 08:56.6 09:18.8 09:10.3 37:43.5 34 34 34
75 Alex Galpin Bourne Wheelers CC MU14 M 5 09:29.1 08:18.7 08:09.8 08:19.0 08:57.4 43:13.9 16 16 16
79 Spike Elwell East Bradford CC MU14 M 4 10:45.4 09:35.4 09:53.6 09:42.9 39:57.2 40 40 40
82 Scott Fisher Furness Future Flyers MU14 M 4 09:53.2 08:33.7 08:27.9 08:31.5 35:26.4 22 22 22
102 Jamie Gostick Palmer Park Velo RT MU14 M 5 09:17.3 08:00.7 08:02.6 08:17.8 08:12.2 41:50.6 10 10 10
109 Ralf Falkner St Ives CC MU14 M 4 09:53.3 08:35.8 08:35.9 08:39.5 35:44.4 25 25 25
112 Daniel Holmes Tyneside Vagabonds CC MU14 M 5 09:45.4 08:22.7 08:20.6 08:19.5 08:42.7 43:30.9 18 18 18